Jack Reacher wkracza do akcji w kolejnej fascynującej powieści!

Jack Reacher wkracza do akcji w kolejnej fascynującej powieści!

Książki, których głównym bohaterem jest Jack Reacher, zdobyły miliony czytelników na całym świecie i stały się bestsellerami. Nie jest to też dzieło przypadku, ponieważ ich autor w porywający sposób prowadzi akcję, co w połączeniu z talentem pisarskim daje piorunujący efekt. Dlatego też Strażnik. Jack Reacher jest pozycją obowiązkową dla wszystkich osób zafascynowanych serią o byłym wojskowym.

Nowa powieść i ponowny strzał w dziesiątkę

Lee Child przyzwyczaił już czytelników do pewnego schematu. Nie jest to bynajmniej zarzut. Świetnie się to sprawdza i doskonale wprowadza w akcję. Jack Reacher jak zwykle musi znaleźć się gdzieś w szczerym polu lub małej mieścinie podczas podróży z jednego miejsca do drugiego. Tak też jest i tym razem. Gdzieś w pobliżu Nashville zatrzymuje się autobus, którym podróżuje niezłomny bohater. A jak już się zatrzymał, to Jack korzysta z okazji, żeby napić się kawy. I w takich właśnie znajomych, chociaż nie do końca identycznych okolicznościach znanych z innych książek nie jest mu dane nacieszyć się tą prostą i przyjemną czynnością.

Mieścina, z pozoru niczym się nie wyróżniająca, staje się centrum wydarzeń ze względu na cyberatak, jaki w niej przeprowadzono. Skoro już coś się dzieje to i Jack Reacher nie może stać z boku i biernie się temu przyglądać. Tym bardziej że pojawia się Rusty Rutherford. Gdyby nie cała ta sytuacja zapewne nadal pozostałby informatykiem, na którego nikt nie zwraca uwagi. Tyle że teraz jest inaczej. Wie coś, od czego zależy jego los. I do tej wiedzy próbują dostać się sprawcy zamieszania, którzy zrobią wszystko, żeby go dopaść i wyciągnąć z niego informacje. Rusty trafia na Reachera, który podejmuje się ochrony mężczyzny. Nie byłby też sobą, gdyby nawet nie próbował wymierzyć sprawiedliwości według własnych zasad. Sprawia to, że wszystko nabiera tempa, a wydarzenia stają się ekscytujące za sprawą brawury bohatera, wciągającej fabuły i niesamowitej akcji.

Tam, gdzie pojawia się Jack Reacher, żaden przestępca nie może czuć się spokojnie


Rewelacyjna powieść po raz kolejny zapewnia emocjonującą przygodę. To już dwudziesta piąta część i naprawdę zaskakujące jest to, że autorowi nigdy nie brakuje dobrych pomysłów. Chociaż w przypadku tej powieści autorów jest dwóch. Lee Child po raz pierwszy podzielił się obowiązkami pisarskimi ze swoim młodszym bratem – jest nim Andrew Child. Ta rodzinna współpraca okazała się owocna i przyniosła świetny efekt. Czytając, ma się wrażenie, jakby powieść została napisana przez jedną osobę. Świadczy to o tym, że rodzeństwo dobrze się rozumie i potrafi w podobny sposób myśleć, pisząc książkę o Reacherze. Dzięki temu powstała wyborna i pasjonująca lektura.